top of page

Історія Красноградського ЗДО (ясел-садка) №5

    Лютий 1967 року. На Красноградщині відкриті родовища природного газу. Місто розвивається швидкими темпами, розбудовується, постає потреба у відкритті нового дитячого садочка. На центральній вулиці Леніна, навпроти міської ради на ігровому майданчику зводиться двоповерхова будівля дитячого ясел-садка № 5 з групою цілодобового перебування дітей.

 Перша завідувач – Толубко Надія Кирилівна. Перед нею постає завдання облаштувати приміщення, завезти меблі, прикрасити майданчики, тобто створити всі умови для забезпечення функціонування дитячого садка.

  Перші працівники: завгосп Полежаєва Марія Мойсеївна, двірник Ромасенко Марія Герасимівна. Починаючи з січня 1968 року почалося формування колективу – команди однодумців, які стали свідками становлення та заснування величної історії дитячого садочка.

В цей час були прийняті на роботу: Лисенко Аліна Олександрівна, Архипова Лідія Михайлівна, Проніна Галина Миколаївна, Куркіна Зоя Олександрівна, Шуняєва Ніна Миколаївна, Анацька Тамара Михайлівна, Миронова Дар’я Андрївна, Суходольська Олександра Іванівна.

      Дошкільний заклад було розраховано на 140 дітей, проте їх виявилося значно більше. Щоденно дитячий садок відвідували близько 170 вихованців. В той час в дитячому садку було відсутнє центральне опалення, на території закладу працювала котельня, тепло забезпечувалося за допомогою дров та вугілля. Спальних приміщень не було, тому були облаштовані спеціальні шафи для зберігання постільної білизни, матраців та розкладних ліжок. Дітей у кожній групі близько 40-а, групова кімната використовувалась для ігор, навчання, харчування і відпочинку дітей. Під час денного сну розкладні ліжка розміщували в груповій та інколи в роздягальній кімнатах. До 30-и дітей перебували в садочку цілодобово.

       Однак, труднощі не стали на заваді роботі дитячого садка, тому що тут працювали люди з великими люблячими серцями, із невгасимим вогнем, зацікавленістю своєю професією. Люди, яким притаманна доброта та материнська турботливість, відповідальність та високий професіоналізм. Люди, які допомагали малюкам робити перший крок від батьківського порогу в незнаний світ. Такими були: Дмитренко Уляна Никифорівна, Андрієва Тетяна Федорівна, Риндіна Надія Іванівна, Жигальцева Катерина Дмитрівна, Колядинська Катерина Семенівна, Сидір Дара Романівна.

          Грудень 1975 року. Разом з новим керівником – Копиловою Олександрою Петрівною в дитячому садку з’явилися нові працівники. Ще більше розквітає наш навчальний заклад, покращується його матеріально-технічний стан. Але залишалася незмінною безмежна любов до кожного вихованця, не згасає в душі вогник відданості своїй професії та гордості за успіхи своїх вихованців.

     Працівники працюють самовіддано, за покликанням серця та велінням розуму, творчим натхненням і наснагою, день за днем, місяць за місяцем, рік за роком. Історія пам’ятає їх імена: Полякова Світлана Георгіївна, Гонтар Світлана Львівна, Пелех Любов Миколаївна, Безкровна Лариса Олександрівна, Обжа Лідія Олександрівна, Матвієнко Віктор Гаврилович, Семисал Тетяна Вікторівна, Балінська Світлана Олександрівна, Чахлова Ольга Федорівна, Денисенко Раїса Іванівна, Ханберова Лілія Миколаївна, Перцева Людмила Миколаївна, Похитушко Наталія Фотіївна, Гриценко Лідія Іванівна, Ярмоленко Валентина Миколаївна, Сабельнікова Валентина Володимирівна, Глущенко Ольга Іванівна.

   Свою трудову діяльність з цього періоду почали і нинішні працівники: Куімова Людмила Вікторівна, Шевченко Людмила Іванівна, Осетрова Наталія Павлівна. Започатковані в той час традиції завдяки цим людям перейшли в сьогодення.

         Серпень 1983 року. В дитячий садок призначено нового завідувача – Шуняєву Ніну Миколаївну. Для неї 5 садочок був рідною домівкою, починаючи з 1968 року, куди вона прийшла працювати ще зі студентських років. Колеги відзначали в ній активність, креативність, організаторські вміння. Під її керівництвом відбувся капітальний ремонт будівлі закладу, з’явилося централізоване опалення на обох верандах, які почали використовуватися як спальні кімнати для ясельних груп. Новий металевий паркан встановлено на заміну старому дерев’яному. Здійснено ремонт підлоги і дахів павільйонів, встановлені нові ігрові дерев’яні конструкції – машини, грибки, гойдалки. Приведений до ладу басейн на подвір’ї, облаштовано окреме приміщення для пральні, висаджено кущі троянд та липову алею.

     Особливу увагу Ніна Миколаївна приділяла професійному зростанню педагогічного колективу. Працівники брали участь у різноманітних конкурсах самодіяльності, стали постійними учасниками конкурсів районного і обласного рівнів, якісно проходила підготовка до навчального року, колектив був переможцем багатьох конкурсів-оглядів. Новий керівник була особливо вимогливою до себе і ставила високі вимоги до колективу. За часи її керівництва в закладі змінилися підходи до оформлення групових кімнат, введені посади фізичного керівника, керівника гуртка зображувальної діяльності, у дітей з’явилася можливість вивчати англійську мову. Дидактичні посібники та матеріали, що використовувалися в роботі з дітьми, виготовлялися руками творчих педагогів. З’являлися і впроваджувалися нові педагогічні технології, авторські методики. Творчі роботи і методичні посібники педагогів нагороджувалися дипломами обласного рівня.  

      Дошкільний заклад брав активну участь в районних конкурсах професійної майстерності, вихователь Пелех Любов Миколаївна стала переможцем обласного конкурсу «Вихователь року». Педагогічний колектив з особливою любов’ю готував свята та розваги для малечі, вихователі виявляли свої акторські здібності, перевтілювалися в улюблених дітьми героїв, власноруч виготовляли костюми. Тогочасна атмосфера випромінювала піднесення, що значною мірою забезпечувалося особистим прикладом керівника. Випускники Красноградського педагогічного коледжу, що почали свій трудовий шлях в 5 садочку, завдяки Шуняєвій Ніні Миколаївні стали відданими своїй справі працівниками і по цей час працюють в нашому дошкільному закладі.

      Вересень 2000 року. Життя вимагало змін, постала необхідність об’єднання вихованців та працівників двох дошкільних закладів №5 та № 10. Кожен з цих закладів вирізнявся своїми традиціями, мав історію, пишався досягненнями. Гаврилко Олександра Пилипівна – керівник з багаторічним стажем роботи, яка всі зусилля спрямовувала на розвиток ДНЗ №10. Під її керівництвом заклад відзначався як один з найкращих закладів району з гарною матеріальною базою, просторими приміщеннями, спальними кімнатами, басейном, сучасним медичним комплексом, фізкультурним залом і майданчиками. Садочок мав власне підсобне господарство, функціонувала теплиця. Об’єднані колективи двох найкращих закладів району під керівництвом Шуняєвої Ніни Миколаївни спрямували свої зусилля на процвітання і подальший розвиток дитячого садочка.

         І знову завирувало життя. Педагоги працюють творчо, натхненно, дбаючи про своїх вихованців, щоб вони стали гідними особистостями. Колектив прагне створити такі умови, щоб кожна дитина відчула себе потрібною, бажаною, талановитою та успішною. ДНЗ набуває статусу фізкультурно-оздоровчого закладу, його включають до мережі «Шкіл сприяння здоров’ю». Зусилля педагогів спрямовані на виховання здорового підростаючого покоління. Впроваджуються нові освітні технології, узагальнюється передовий педагогічний досвід. На базі закладу проводяться районні семінари, методичні об’єднання, зустрічі. Садочок вирізняється сучасним стилем в оформленні групових приміщень, є зразком естетики для навчання і виховання маленьких красноградців. Всі досягнення об’єднаного колективу відбувалися під вдалим керівництвом Шуняєвої Ніни Миколаївни, творчі здобутки якої були відзначені нагрудним знаком «Софія Русова».

     2011 рік. Плинув час, змінився керівник дошкільного закладу. Його очолила Литвин Надія Володимирівна – молода, енергійна, творча людина. Під її керівництвом було збільшено мережу груп, на базі закладу створено експериментальну групу з поглибленим вивченням англійської мови, забезпечено подальший розвиток дошкільного закладу. Завдяки участі в міні-проектах встановлені енергозберігаючі вікна, здійснено капітальний ремонт харчоблоку, їдальні, пральні, оновлено технічне забезпечення. Більш сучасними стали групові приміщення, яскравих кольорів надали їм нові ігрові куточки, завдяки фінансуванню міської ради придбано інтерактивне обладнання: інтерактивні дошки, ноутбуки, проектори. Капітально відремонтовано спортивний зал, відповідно до вимог облаштовано спортивний майданчик, діти отримали можливість займатися спортом. На ігрових майданчиках встановлено нові ігрові конструкції.

            Колектив дитячого садочка реалізовує своє головне завдання – піднесення особистості, спрямоване на розкриття природних здібностей, розвиток інтелекту та формування духовності вихованців. Кожна дитина відчуває себе потрібною, бажаною, захищеною, талановитою та успішною. Зусилля працівників були високо оцінені під час державної атестації дошкільного закладу, за результатами якої заклад визнано атестованим з відзнакою. Вихователі переконані, що їхня праця – висока та благородна, що зійде у молодому поколінні українців добрими пагонами та дасть щедрі плоди. Кожен педагог дбає, щоб маленькі вихованці почувалися вільно та захищено, якнайповніше розкривали свої здібності, стали особистостями.

          Минуло 50 років. Для історії це небагато, а для дошкільного навчального закладу №5 в цьому періоді концентруються роки двох століть, цілі епохи політичного та суспільного життя. Упродовж 50-ліття дошкільний заклад був, залишається і буде рідною домівкою для вихованців. Близько 4-х тисяч випускників підготовлено до шкільного життя. Далеко простяглися їхні життєві шляхи, але всі вони починали від стежинки, що веде до дитячого садка. Дорослі оточували їх піклуванням і любов’ю, закладаючи основи різноманітних знань та умінь, формуючи юну особистість, навчаючи жити серед людей, діяти з позицій громадянської активності, любити рідну Батьківщину.

   Невтомна плідна праця колективу дошкільного закладу протягом усіх 50-ти років була сповнена творчого неспокою, нових задумів, завжди служила зростанню авторитету освітянської ниви Красноградського району.

        Високий професіоналізм та просвітницька діяльність педагогів і надалі сприятимуть піднесенню престижу нашого району.

                                                                    Розквітай наш дитячий садок

                                                                    Світлих мрій і надій світлиця.

                                                                    Хай сіяють усмішки діток,

                                                                    Тепле сонце рум’янить їм лиця.

                                                                    Нехай дарують радість вихованці

                                                                    І мудрість Вашу далі понесуть.

                                                                    І серед них нехай зростуть обранці,

                                                                   Щоб світлом простеляти людям путь!

bottom of page